ZUMBA BÜTÜN İNSANLARI KUCAKLAYAN BİR DANSTIR

blog yazısı ekle !

ZUMBA BÜTÜN İNSANLARI KUCAKLAYAN BİR DANSTIR

Zumba, her yaştan ve her kesimden insana hitap eden bir dans biçimidir. Bu eşsiz Latin hareketlerini deneyimlemek için profesyonel bir dansçı olmaya ya da yıllardır spor ile uğraşmaya gerek yok. Zumba, istekli ve hevesli olan herkese kendi kapılarını sonuna kadar açar.

Zumba'nın en sık karşılaştığımız türü, mutluluğu yakalama ve çeşitli streslerden kurtulma amaçlıdır. Dans aleminde Zumba Fitness olarak tabir edilen bu tür, kendilerini daha canlı hissedenler ya da daha canlı hissetmek isteyenler için uygundur. Bu tür ile daha sağlıklı bir görünüm elde ederken, özgün bir dansı da yaşayabilirsiniz.

Zumba dans türleri arasında kilo verme amaçlı egzersiz programlarını da deneyebilirsiniz. Zumba Toning olarak adlandırılan bu programda ana hedef, kalori yakmak, daha sıkı ve daha fit bir görünüme kavuşmaktır. Bu türün diğer özel bir amacı da vücudun bazı bölümleri üzerine yoğunlaşmasıdır. Vücut yapısına göre uygulaması değişebilen bu türün egzersiz özelliği daha baskındır.

Zumbanın uygulanışı, türüne göre farklılık gösterir. Örneğin havuz içerisinde yapılan Zumba türüne de tanıklık edebilirsiniz. Bu özgün tarz, Aqua Zumba olarak adlandırılırken, suyun gücünü keşfetmenizi sağlar. Su içerisinde, Latin ezgileri ile harika bir dans deneyimi yaşarken, egzersiz hareketleri ile de birçok faydayı bu tür ile deneyimlemek mümkündür.

Zumba, belirli yaş gruplarına özel programlar halinde de uygulanabilir. Eğer Zumba yapmak istiyor ve çok küçük ya da çok büyük olduğunuzu düşünüyorsanız, endişelenmeye hiç gerek yok. Çünkü Zumba her yaş kategorisine özel dersler sunmaktadır. Zumba Tomic, 12 yaşına kadar olan çocuklar için özel bir programdır. Bu programdaki temel amaç, çocukları spor ve dans faaliyetlerine alıştırmak, onlara temel bir ritim duygusu kazandırmaktır. Aynı şekilde Zumba Gold türü ise, yaşlılar için özel hazırlanan bir programdır. Bu programın da temel amacı, insanları daha sağlıklı bir hayata kavuşturmaktır.

Görüldüğü gibi Zumba, her yaştan insanı kucaklayan hareketler bütünüdür. Siz de kendiniz için en uygun Zumba programlarından birini tercih edebilir, daha fazla beklemeden İstanbul Zumba kursları ile tanışarak dans ve sağlığı bir arada tadabilirsiniz.