SALSA SPORCULARI

blog yazısı ekle !

SALSA SPORCULARI

İstanbul 'da bulunan salsa dans okullarının eğitmenleri aslında Salsanın bir atletizmden farklı olmadığını belirtiyor. Çünkü salsa dansı içerisinde kaç defa ard arda dönüş gerçekleştirdiğiniz veya kaç tane hareket bildiğinizden çok daha fazlası var. Dolayısı ile dans için seçtiğiniz partneriniz de eğer sizin kadar hareketliyse bulunduğunuz dans gecesinin de oldukça eğlenceli ve yorucu geçmesine hazırlıklı olun.

Salsa dansının bu kadar yoğun ve hareketli bir dans olması aslında onu birçok spor egzersizinden farksız olmasını sağlıyor. Böylece bir gün içerisinde katıldığınız bir etkinlik sizi fiziksel olarak da oldukça zorlayan ancak bir yandan da keyif almanızı sağlayan bir oyuna dönüşüyor.

Hatta belki siz çok fazla hızlı hareketlerle dans etmeyi tercih etmeseniz bile seçtiğiniz eş sizi dans pistinin tam ortasına götürüp 10 dakika boyunca yüksek bir tempoyla dansına devam edebiliyor ve bu süre sonunda da adeta yeni dans etmeye başlamış kadar enerjisini, koruyabiliyor. Ancak siz de bundan keyif almaya çalışabilirsiniz, çünkü bu tempoyla birlikte uzun bir yürüyüş veya koşu yapmış kadar enerji harcar ve eğlencenize de bir yandan devam edebilirsiniz.

Elbette fazladan bir kaç kalori yakmanın kimseye bir sakıncası olmaz, fakat bazı durumlarda da enerjinizi dengeli bir şekilde ayarlamalı ve tüm gece farklı kişilere de dans için zaman ayırmalısınız. Çünkü bu sayede salsa bilgilerinizi de geliştirmiş olacaksınız.

En nihayetinde tüm bu olumlu yönlerine rağmen salsa dansı bir yarışma değil, önemli olan kimin daha hızlı veya kimin daha çok dans ettiği olmamalı. Dikkat edilmesi gereken kendinizi geliştirip, hızlı dans etmenize rağmen müziğin ritmine ayak uydurmak olmalıdır.

Böylece sadece kendiniz için değil partnerinize de güzel bir gece geçirmesi için yardımcı olmuş olursunuz.