SALSA KAÇ YAŞINDA ÖĞRENİLİR

blog yazısı ekle !

SALSA KAÇ YAŞINDA ÖĞRENİLİR

Neyi ne zaman öğrenmek istiyorsanız sadece istemeniz yeterlidir aslında. Ama bazı dansların özellikle de salsanın farklı yaş gruplarına sağladığı inanılmaz katkılar vardır. Her yaş grubu aynı etkinlikten aynı zevki almayabilir, lakin salsa öyle bir danstır ki ruhunuzu besler, sizi mutlu kılar. Sizin de bildiğiniz gibi mutluluğun yaşı yoktur. Temel adımları öğrendikten sonra kendinizi fazlaca geliştirebileceğiniz bir danstır. İstanbul dans okullarına katılmak için yaşınızın sınırı yoktur. Sınır sizsiniz ve siz isterseniz yapabilirsiniz. Sosyal amaçlı bu dansı icra etmek isteyenleri 4-6 gibi bir süreç bekliyor. Sosyal olarak size etkileşimler katarak sosyolojik olarak düzeyinizi geliştirmek için dans en ideal etkinliklerin başında gelir. Farklı kurlarla bu sayıyı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. İstanbul dans okullarında size uygun kur süresini seçebilirsiniz.

Çocukların diğer salsa stillerinden daha fazla dâhil edildiği stil Küba stilidir. Çocukların eğitimine daha çocuk yaşta başlanır. Çocuklar özgüvenli ve bedenini tanıyarak güzel bir dansla büyür. Çocuk gelişiminde diğer bireylerle iletişim kurmak çok önemlidir. Dış dünyayla iletişim kurmak için birey olmak gerekir, dans çocuklara bu şansı tanır. Kısa süre içinde çocuğunuz dış dünyayla daha ilgili hale gelir. Dans eğitirken sıkmayan yapısıyla eğlenceyi eğitimin başından sonuna kadar etkili bir içimde sunar. Eğlenerek öğrenmenin ne kadar yararlı ve diğer öğrenme tekniklerine göre çok daha etkili olduğunu hepimiz biliriz. Beklide çocuğunuz bu dansı öğrendikten sonra eğitmen olarak kariyerini şekillendirmek isteyecektir. Bu sosyal alanda ona saygınlık kazandıracağı gibi para kazanırken eğlenmesini en önemlisi sevdiği işi yapmasını sağlayacaktır. Salsa ile çocuğunuz daha mutlu olur, sorumluklarının farkına varır, vücutlarını yeteneklerin, sınırları keşfeder, bedeninin sınırlarını bilen çocuklar daha az sakatlanır.

Doğaçlamaya izin veren bu dans türü yetişkinlere de adeta bir derin düşünme görevi görecektir. Bunu da hiç sezdirmeden yapan dans ruhunuzu rahatlatarak sosyal, iş, aile yaşamının karmaşasında size nefes alma, durup dinlenme imkânı sağlar. Kendine ayırdığınız birkaç saat sizin belirlediğiniz aralıklarda olması iyi hissettirir. Salsanın yaşı yoktur, dansın yaşı yoktur, mutlu olmanın ve kendine vakit ayırmanın hazzına erişmenin yaşı yoktur.