SALSA DANSININ YAŞAMINIZA FAYDALARI

blog yazısı ekle !

SALSA DANSININ YAŞAMINIZA FAYDALARI

Uzun zamandır salsa dansını bilen ve düzenli olarak sosyal aktivitelere katılan, dans gecelerini takip edip, İstanbul 'da bulunan farklı dans okullarının özel salsa kurslarına devam etmeyi sürdüren kişilerin kendi yaşamlarında görebilecekleri bazı değişiklikleri ve gelişmeleri bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. YENİ ARKADAŞLAR

Salsa dansını öğrenmeye başlamak, size yeni bir dünyanın kapılarını açar. Hayatınızda tanışma ihtimaliniz bile olmayan, hemen hemen bütün farklı yollardan geçmiş, yaşamın her kesiminden kişi ile bir arada olursunuz. Bu sayede de çok derin ve özel dostlukların bağları kurulmuş olur.

2. KİLO VERİRSİNİZ

Bütün bir geceyi arkadaşlarınızla ve sevdiğiniz insanlarla birlikte dans ederek geçirdiğini düşünün. Bu düzende devam edeceğiniz yaşantınız size olabilecek en ince görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Hatta dans etmekten uzak kaldığınız zamanlarda kendinizi çok kilolu hissetmeye başlayacaksınız.

3. SAĞLIKLI KALIRSINIZ

Bildiğiniz gibi günümüzde her sağlıklı birey için günde ortalama 30 dakikalık egzersizler tavsiye ediliyor. Böylece kalbinizi en iyi şekilde korumuş oluyorsunuz. Salsa dansı da kalp ritminizi yükseltip, kan dolaşımınızı harekete geçiren ve bunu yaparken de oldukça eğlendiğiniz bir aktivite olmuş oluyor.

4. KOORDİNASYONUNUZ GELİŞİR

Salsa dansı size bedeninizin her kısmını ayrı ayrı çalıştırırken, tüm bunları belirli bir ritimle eş zamanlı olarak gerçekleştirmenizi sağlar, böylece burada kazandığınız vücut koordinasyonu, hayatınızın hemen her alanında işinize yarar.

5. HAYATIN KAYGILARINDAN UZAKLAŞIRSINIZ

Belki de Salsanın insanları cezbeden en önemli yanlarından biri, aslında çok iyi bir derin meditasyon yöntemi gibi çalışmasından da kaynaklanır. Çünkü dans ettiğiniz sırada tek odaklandığınız şey hareketleriniz ve müziktir. Zihninizi bundan daha iyi temizleyen ve gereksiz kaygılarınızı uzaklaştıran daha iyi bir şey olamaz.


6. YENİ DİLLER ÖĞRENİRSİNİZ

Salsa dansı ve bu dansı takip eden insanlar dünyanın her yerine yayılmıştır ve kendinizi bu konuyla ilgili bilgileri öğrenmeye başladıkça öncelikle İspanyolcanızın ne kadar geliştiğini göreceksiniz.

7. YENİ KÜLTÜRLER

Salsa sizi yeni insanlar ve onların kültürleriyle bir araya getiren çok değerli bir köprüdür. Özellikle Latin halklarının canlı ve hareketli kültürünü öğrenmek size çok şey kazandıracaktır.

8. DİĞER İNSANLARA KARŞI ANLAYIŞINIZ GELİŞİR

Salsa dansı son derece sosyal bir aktivitedir. Bu dansı takip ettiğiniz sürece çok sayıda insan tanır, farklı ilişkiler kurar ve iletişiminizi oldukça fazla geliştirirsiniz.

9. YENİ YERLER GÖRÜRSÜNÜZ

Salsa dansı dünyanın her yerinde çeşitli organizasyonlar ile sürekli olarak gerçekleşmektedir. Zaman içerisinde farklı şehirlerde ki aktivitelere katılmak isteyeceğiniz gibi gittikçe başka ülkelerde ki dans etkinliklerine de katılacak ve dünyayı tanımaya başlayacaksınız.

10. ÖZGÜVENİNİZİ ARTTIRIR

Salsa dansı ile ilgilenen herkesin size söyleyeceği ortak görüş Salsanın, insanlarla sürekli bir arada olunan ve dans etmek için birileri ile sürekli iletişimde olduğunuz, özel hayatınız, iş hayatınız ve spor hayatınızı olumlu yönde etkileyen ve bütün bunları da özgüveninizi arttırarak sağlayan özel bir aktivite olduğudur.

Eğer sizde salsa dansının bu faydalarını kendinizde görmek için sabırsızlanıyorsanız, İstanbul 'da bulunan size en yakın salsa kursu ile iletişime geçebilirsiniz.