SAĞLIKLI ZUMBA DENEYİMLERİNİZ İÇİN

blog yazısı ekle !

SAĞLIKLI ZUMBA DENEYİMLERİNİZ İÇİN

Zumba, farklı işlevleri aynı çatı altında toplayan hareketler bütünü olduğu için spor ve dans severler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Zumba, ahenkli hareketliliği estetik koreografiler içinde sunarken yaşattığı manevi yönlü rahatlama ile mutluluğu harekete geçirir. Rahatlatma Zumbanın ana işlevidir. Eğer Zumba yaparken bazı kriterlere dikkat ederseniz, bu kriterler rahatlığı iki katına çıkarabilir ve fiziksel rahatlama etkisini manevi anlamda da fazlasıyla gösterebilir.

Bu kriterlerden kastımız Zumba yaparkenki kıyafet seçimleridir. Doğru bir kıyafet seçimi, Zumbayı daha doğru ve daha sağlıklı bir şekilde yapmanıza yarar. Eğer Zumba kostüm ve kıyafetlerine dikkat etmezseniz, dans esnasında gerektiğinden daha fazla efor sarf edebilir ve bu da zumba deneyiminizin sekteye uğramasına neden olabilir.

Her dansta olduğu gibi Zumbada da hem şıklığı hem de rahatlığı bir arada yakalamanız gerekir. Sade bir görünüm ile şık olabilirsiniz ancak kıyafetler içinde rahat olmanız şıklıktan daha önemlidir. Spor ve egzersiz yapan her insan, vücudu saran sıkı kıyafetleri tercih eder. Zumba dansında da bu şekilde bir kıyafet seçimine yönelebilirsiniz. İçinde rahat hissetmeniz şartı ile bol kıyafetler de popüler tercihler arasındadır. Aynı şekilde rahat hissettiğiniz tişört ve askılı spor elbiseleri vb. seçimler ile rahatlığı yakalayabilirsiniz. Ayrıca sporcu sutyeni de tercih edebileceğiniz diğer kullanışlı ve sağlıklı seçimler arasındadır.

Ayakkabı,sporcular ve dansçılar için önem teşkil eden diğer bir aksesuardır. Ayakkabı hareketlerin niteliğini etkilediği kadar sağlığı da etkiler. Zumba dansı için klasik bir spor ayakkabısı yeterlidir ancak istenmeyen terlemeler için ayakkabının hava alıyor olması son derece önemlidir. Ayakkabının rengi ve biçimi, dansçının kıyafetine olan uygunluğuna göre şekillenebilir.

Bunlara ek olarak, saç bandını saçlarınızın görüş alanınızı kısıtlamaması için kullanabilirsiniz. Normal bileklik ile de şık görünümümüze daha da şıklık katabilir ve isteğe bağlı olarak ter bilekliği ile de şıklığı ve ihtiyacı aynı anda gerçekleştirebilirsiniz.

Zumba aksesuarları kişinin isteğine göre daha fazla çeşitlenebilir ya da daha sade olarak da kullanılabilir. Bu konuda çeşitli internet siteleri ve İstanbul gibi büyük şehirlerin spor mağazaları sizlere yardımcı olacaktır.