RAHATLAMA VE HUZURUN ADRESİ ZUMBA DERSLERİ

blog yazısı ekle !

RAHATLAMA VE HUZURUN ADRESİ ZUMBA DERSLERİ

Zumba dersleri, bu dans ve egzersiz hareketlerini deneyimlemek isteyen herkes için eğlenceli geçer. Zumba hareketlerinin enerjisi ve heyecanı, derse kolaylıkla yansır ve salon içerisinde dans eden herkesi kapsama alanına alarak birleştirir. Zumba dersleri, süre olarak farklı uzunluklarda sürebilir ancak genel olarak normal bir dersin ortalama süresi 1 saati geçmez. 1 saat boyunca, dış dünyanın yorgunluğu ve stresi egzersizi yapanlar için kaybolur, sağlıklı ve bir o kadar da eğlenceli hareketler bütünü,Zumba severleri mutluluğa ve huzura kavuşturur.Her Zumba dersinde, programa ısınma hareketleri ile başlanır. Vücut böylece ders programına hazır hale gelir ve Zumba'nın öngördüğü hareketler bütünü için hazır bekler. Ders içerisindeki çeşitli egzersiz ve hareketlerden sonra ortalama 1 saatlik Zumba dersi, başladığı gibi ısınma hareketleri ile son bulur.

Zumba, gruplar halinde ve bireysel olarak da yapılabilir. Ancak bir kursa gidiyorsanız, grup olarak yapılan Zumba'ya tanık olmanız çok yüksek ihtimaldir. Zumba dersleri, bir eğitmen eşliğinde gerçekleşir ve grubun yapacağı hareketleri eğitmen gösterir. Eğitmenin kursiyerlere gösterdiği hareketler, koreografilerden oluşur. Eğitmenler, hazır Zumba koreografilerinden yararlandıkları gibi doğaçlama olarak hareketler de geliştirebilir ve bu hareketler ile de egzersizler çeşitlenebilir.

Zumba kurslarında, müziğin ayrı bir önemi vardır. Eğitmenin bu kurslarda gösterdiği hareketler temel olarak müzik odaklıdır. Koreografilere uyumlu müzikler tercih edilirken, müzik tarzı için herhangi bir kısıtlama yoktur. Zumba müzikleri çeşitlilik gösterebilir ve müzikler farklı enstrümanlar ve farklı seslerden oluşabilir. Örneğin bu tarz müziklerde, öpücük sesi, el çırpma sesi gibi şarkıya hizmet eden çeşitli sesler duyabilirsiniz. Bu sesler aynı zamanda kursiyerlere, belli mesajlar verir. Örneğin bu seslerden herhangi biri duyulduğunda grup, eş zamanlı olarak aynı hareketi yapar. Zumba eğitimleri, sözden çok harekete dayalıdır ve eğitmenler, ders esnasında az konuşur ancak çok hareket yaparlar. Beden dili en sık kullanılan iletişim biçimidir.

Zumba kurslarını, her ülkenin çeşitli şehirlerinde ve farklı dans merkezlerinde görebilirsiniz. Bunun için kısa bir araştırma yapmak, bu tür kurslara kolayca ulaşmayı sağlar. İstanbul şehri, kendi ülkemizde en önemli sanat ve dans merkezlerindendir ve kaliteli Zumba kurslarına ev sahipliği yapmaktadır.