MUTLULUĞUN EĞLENCELİ HALİ: ZUMBA

blog yazısı ekle !

MUTLULUĞUN EĞLENCELİ HALİ: ZUMBA

Eğer amacınız günlük hayatın streslerinden kurtulmaksa ve bunu hem dans ederek hem de sağlıklı bir görünüme kavuşarak gerçekleştirmek istiyorsanız, Zumba tam size göre. Zumba kendi özel formülü ile insanlara her açıdan rahatlama yaşatır ve bu rahatlamayı, bünyelere eğlence ile işler. Eşsiz özelliğe sahip olan bu Latin kökenli dans, sahip olduğu faydaları ile dans aleminde ayrı bir yer tutar.

Zumba dansı, kimyasında özel bir karışımı barındırır. Bu karışım mutluluk ve rahatlamadan oluşur, bunun temelinde ise hareket yatar. Bu dansın mutlu hissetmenizi sağlayan canlı hareketleri, bireyde olumlu hissiyatlar uyandırır. Stres ve yorgunluk ile başa çıkmada en doğal ve en eğlenceli yöntemlerden biridir.

Gençken, yaşlanacağımız kimsenin aklına gelmez, bu yüzden herhangi bir önlem almada gecikiriz. Ya da bu gecikmenin nedeni, alınan önlemden memnuniyetsizlik olabilir. Ancak Zumba dansı, yaşlandığınız zaman yaşanabilecek fiziksel bağlantı eksikliklerine vücut ve aklın eşsiz uyumu ile çare olur. Şimdi fark edilmese de bunun faydalarını günün birinde mutlaka görmeniz mümkündür.

Zumba, fiziksel açıdan bireyleri kendileri ile barışık hale getirir. Bu hareket ve egzersiz programını tercih edenlerden fiziksel bir yakınma duyamazsınız. Çünkü hareketlerin canlılığı, hızı ve enerjisi kalori yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur; üstelik sıkıcı bir diyet programına ihtiyacınız olmadan. Zumba, bir dans olarak sınıflandırılsa da bunun danstan da öte bir şey olduğunun farkına varabilirsiniz.

Dünya üzerinde yapılan bütün dansları gözden geçirdiğinizde, çoğu dansın bireysel olarak ya da bir eş ile yapıldığınız görürsünüz. Ancak Zumbada bu geçerli değildir ve bu dans gruplar halinde yapılır. Bu da insanlara sosyalleşme fırsatı verir ve Zumba dansını, en çok sosyalleştiren dans olarak tanımlamak yanlış olmaz. Günlük stresten kurtulurken ve iyi bir fiziksel görünüme sahip olurken, farklı kişilerle tanışma imkanına sahip olursunuz.

Zumba dansına başlayarak üzerinizdeki değişimlere hemen tanık olabilirsiniz. Birçok olumlu değişimi bu hareketler bütünü ile yaşayabilir ve tüm bunlar olurken tarifi olmayan bir enerjinin içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bunun için son zamanlarda popülerleşen Zumba kurslarını tercih edebilir, İstanbul başta olmak üzere ülkemizde hizmet veren çeşitli şehirlerimizdeki kurslara yazılabilirsiniz.