MUTLU YOLCULUĞUN İLK DANSI

blog yazısı ekle !

MUTLU YOLCULUĞUN İLK DANSI

Eşinizle hayatınızı birleştirmek istediğiniz özel gece için hazırlıklara başladınız ancak bu özel gecenin daha anlamlı ve daha da unutulmaz olmasını istiyorsunuz. Bunun için akla gelebilecek en iyi ve aynı zamanda da herkesin hem fikir olduğu yöntem, şüphesiz düğün dansıdır.

Düğün dansı, eşinizle başladığınız ve bir ömür boyu sürecek yolculuğun ilk göstergesidir. Düğün dansı, hayatınızdaki en mutlu anı ölümsüzleştiren bir araç, gelecekte tebessüm ve mutlulukla anacağınız bir semboldür. Eğer hayatınızdaki en anlamlı dansı merak ediyorsanız, bu kesinlikle düğün dansıdır.

Düğün dansı, sadece evlenen çiftlere harika anlar yaşatmaz. Düğün dansına aynı zamanda, özel gecenize gelen konuklar da tanıklık eder. Konuklar eşliğinde dansınızı sergileyerek, mutlu yolculuğunuz için ilk adımı dans ile atarsınız. Böylelikle bu özel dansınızı unutmayanların ve de unutamayacakların sayısı artmış olur. Düğün dansında sizi yalnız bırakmayan diğer bir etken de müziktir. Dansı daha büyülü hale getiren müziktir, bu yüzden özenle seçilmiş bir müzik, düğünde yapılan bir dansın püf noktalarındandır.

Evlilik, saygı, sevgi ve güven üzerine temellenen, toplumun en küçük birimi olan ailenin oluşmasını sağlayan müessesedir. Bireylerin hayatlarındaki en temel noktalardan biri olan evlilik törenlerinin nasıl olması gerektiği kişiden kişiye değişir. Sade bir biçimde olabileceği gibi gösterişli bir şekilde de bu ritüel yerine getirebilir. Ancak ister sade olsun ister gösterişli, düğünde yapılacak bir dansa her zaman yer vardır. Düğünde yapılan dans koreografileri ile gelin ve damat, aslında birbirlerine uzun bir birlikteliğin sözünü farklı şekillerde vermiş olur. Çünkü dans, türü ne olursa olsun, bir iletişim biçimi, kendini ifade etme yöntemidir. Düğün gecesinin baş aktörleri olan gelin ve damat, bağlılık sözünü birbirlerine daha önce verdikleri gibi bağlılıklarını bu kez daha farklı şekillerde daha farklı bir ortamda tescil ederler.

Düğün dansının ne denli önemli olduğunu bilen dans kursları, düğün dansı eğitimine gerektiği önemi verirler. Düğünde yapılacak olan dans çeşidinde çiftleri özgür bırakan dans kursları, farklı önerilerde de bulunarak kararsız kalan çiftleri doğru bir şekilde yönlendirebilirler. Ülkemizde çeşitli dans merkezleri olmakla birlikte, İstanbul şehri düğün dansı kursları ile iddialı olan merkezlerimizdendir.