KALABALIK ALANDA SALSA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

KALABALIK ALANDA SALSA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Dans kongrelerinde, dans festivallerinde dans ederken dikkat edilmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz. Böyle geceler kalabalık olur, kalabalık gecelerde herkes aynı paralellikte dans etmelidir. Aynı yöne doğru hareket ederken vücudunuzun dik durması, dik pozisyonda durmanız diğer dans eden dansçılarla sorun yaşayabilirsiniz. Kalabalık, gecelerde geniş dans etmek sizi ve yanınızda dans eden dansçıları zora sokabilir. Kendi hareketlerinizin alanını genişletirken diğer dansçıların hareketlerini kısıtlamış olursunuz. Buna dikkat etmeniz gerekir.

Küçük alanda dans edebilmek için daha önceki çalışmalarınızda küçük alanları tercih edebilir, alıştırmalar yapabilirsiniz. Dans eden dansçıların ayaklarını burkmalarına neden olabilirsiniz. Dansta yöneten taraf erkek olduğundan dolayı gözü sürekli sağında, solunda, arkasında olmalı yani kısacası her tarafı gözetlemeli. Yöneten taraf olduğundan dolayı etraftaki dansçıları düşünmek dansı öyle yönetmek önemlidir.

Bu arada erkek bunu yaparken partneriyle olan iletişimini kaybetmemelidir. Bayanlar ise giyimlerinde de dikkatli olmalıdırlar. Etekleri çok uzun olursa diğer dansçıları zora sokabilirler ve kendileri de eteklerini kontrol etmekte zorlanırlar. İstanbul dans okullarında her şekilde ve koşulda dans edebilmeniz için uzman eğitim kadrosuyla eğitim görebilirsiniz.