HARMANDALI ZEYBEK KURSU

blog yazısı ekle !

HARMANDALI ZEYBEK KURSU

Düğün zeybek - Düğün harmandalı dersi stüdyomuzda profesyonel dans eğitmenleri tarafından "özel ders" olarak öğretilmektedir.

Zeybek Türk halk danslarının bir oyunudur, Zeybek oynayan kişilere " Efe yada Efeler " denir, Dans yerine oyun denmesinin sebebi, bir hikayesi olmasıdır ve günümüzde zeybek oyunu olarak geçmektedir.

Bir erkeğe en çok yakışan "Dans" oyun çeşididir, oynanması gerçekten zor olan bir halk dansıdır, hem oynaması hem izlemesi insanın tüylerini diken diken eden gelmiş geçmiş en asil oyunlardan biridir.

Menşei Ege bölgesidir.

Düğününüz de Zeybek oynamak için, internetten video izleyerek zeybek öğrenmeyi denemeyiniz, Profesyonel bir eğitmenden zeybek dersi almazsanız eğer düğününüzde de büyük bir risk almış olursunuz.

İster tek başınıza, isterseniz eşiniz ile birlikte, isterseniz'de arkadaşlarınız veya kardeşiniz ile birlikte Danstudyo'da Özel zeybek dersine katılabilirsiniz..

Danstudyo'da öğrenebileceğiz zeybek çeşitleri: Harmandalı Zeybeği, Kerimoğlu Zeybeği, Feraye Zeybeği, Çökertme Zeybeği, Koca Arap Zeybeği, Kadıoğlu Zeybeği, Yörük Ali Zeybeği, Kostak Ali Zeybeği, Çakal Çökerten Zeybeği

Danstudyo Dans Kursu olarak 2010 yılından bu yana her yıl onlarca kişinin zeybek koreografisine imza atmaktayız.
Unutmayın ki Herkes Dans Edebilir!

Kendinize güvenin.