EN POPÜLER SALON DANSLARI

blog yazısı ekle !

EN POPÜLER SALON DANSLARI

Tüm dünyadan insanlar salon danslarının sosyal, eğlenceli ve mücadeleci doğasına hayrandır.

Salon dansları, partneriniz ile birlikte hem sosyal olarak eğlendiğiniz hem de başkalarıyla birlikte dans ediyor olmaktan zevk aldığınız bir dünyanın kapılarını sizlere açmaktadır.

CHA CHA

Cha Cha dansı son derece canlı ve ateşli bir salon dansıdır. İçerisinde tutkuya ve enerjiye yer vardır. Klasik anlamda Küba hareketlerini içeren bu dans Cha cha'ya da kendine has karakteristiğini kazandırır. Cha cha dansında önemli olan partnerlerin birbirleriyle aynı anda aynı hareketleri yapabilmeleridir.

MAMBO

Mambo oldukça hislerinize hitap eden ve duygusal bir dans olma özelliğini taşımaktadır. Bu Latin Amerikan salon dansında kalça hareketlerinizle birlikte kollarınız ve mimiklerinizi de kullanarak tutkunuzu partnerinize aktarmaya çalışırsınız.

RUMBA

Rumba bütün Latin Amerikan salon dansları içerisinde en romantik dans olarak değerlendirilen dans türüdür. Hatta Latin danslarının babası olarak da nitelendirilebilir.

SAMBA

Sanıyoruz Brezilya dansları içerisinde en popüler olan salon dansı sambadır. Samba her zaman her yaştan kişinin dikkatini çekmiş ve severek icra edilen önemli bir dans türü olmuştur.

TANGO

Tango, salon dansları içerisinde yer alan en etkileyici dans olarak nitelendirilmektedir. Güney Amerika bölgesinden Dünya'ya yayılan bu dans insanların duygularını harekete geçirme kabiliyetine sahip nadir danslardan birisidir.

VALS

Vals, aslında salon dansları içerisinde en akıcı olarak gerçekleştirilen danstır. İçerisinde uzun ve birbiriyle bağlantılı figürler barındırmaktadır. Aynı zamanda inişler ve çıkışlarıyla sürekli dönerek gerçekleştirilen bir danstır. Vals o kadar zarif ve asil bir danstır ki, izleyenler dans edenleri adeta havada uçuyormuşçasına görürler.