DÜĞÜN DANSI İLE TARZINIZI ORTAYA KOYUN

blog yazısı ekle !

DÜĞÜN DANSI İLE TARZINIZI ORTAYA KOYUN

Düğün dansını, nikah sonrasındaki özel gecede yapılan bir dans olarak özetleyebiliriz. Düğün dansı, tek bir dans türünden oluşmaz, bu dans türü için çiftler birden fazla dans türünden bir tanesini tercih edebilir. Çiftler, kendileri için en uygun dans türüne istedikleri gibi karar verebilir. Düğün dansı, çiftlerin zevk ve tercihlerine göre şekillenir ve düğünlerde yapılan en popüler dans türlerine baktığımızda karşımıza çıkan dans çeşitleri şunlardır:

TANGO

Bu dans türü, düğünlerde çiftlerin sıklıkla tercih ettiği dans çeşitlerinden biridir. Tangonun büyüsünü bu özel gecede içinde hissetmek isteyenler, bu dans türünü tercih edebilir. Aşkın ve romantizmin doruklarına tutku dolu bir tango dansı ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda asiliği ve duygusallığı da temsil eden tango ile ruh ve bedeninizi istediğiniz yöne çekebilirsiniz.

VALS

Vals, düğün dansı için sıklıkla tercih edilen diğer bir dans türüdür. Diğer dans türlerine göre, daha kolay icra edilen bir dans çeşidi olması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Kolay olması, dansın asaletinin ve kibarlığının önüne geçmez. Vals'te zor olan basiti kolay yapmaktır.

SALSA

Düğün danslarında Tango ve Vals dışında hareketli dans sever çiftler, tercihlerini ilk olarak Salsa'dan yana kullanabilir. Romantizm, Salsa'da yerini eğlenceye bırakır ve Salsa, hoyratlığı naiflik ile buluşturarak özel bir dans deneyimini çiftlere armağan eder.

RUMBA

Latin Amerika danslarından Rumba, düğünlerde tercih edebileceğiniz etkili bir danstır. Eğlenceli ve zarif bir dans olan Rumba ile unutulmaz ve farklı bir düğün dansı stilini tercih edebilirsiniz.

BACHATA

Salsa'dan biraz daha yavaş olan ritmik ama aynı zamanda da romantik olan bu dans türü, düğün dansları kategorisinde son zamanlarda sıklıkla tercih edilen çeşitlerden biridir. Bu dans türü, farklılığını müziğinde kullanılan gitar partisyonları ile ortaya koyar ve çiftlere farklı koreografiler dolusu harika deneyimler yaşatır.

Düğün dansında tercih edebileceğiniz dans türleri bunlarla sınırlı değil. İsterseniz yerel ve folklorik dansları isterseniz de modern dansları kendi özel gecenizde tercih edebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var. Gecenin özel ve baş aktörleri sizsiniz. Sizin istekleriniz her zaman önceliklidir.

İstediğiniz dans türünü seçtikten sonra iyi bir dans kursuna ihtiyacınız olabilir. Her şeyin eksiksiz olduğu bu gecede dansınızın da geceye yakışır olması için kısa bir dans eğitimi almanız faydanıza olabilir. Bu konuda ülkemizde başarılı örneklere sahne olan İstanbul dans okullarını tercih edebilirsiniz.