BACHATA KURS HAZIRLIĞI

blog yazısı ekle !

BACHATA KURS HAZIRLIĞI

Herhangi bir dansı öğrenmek, belli bir zamanı gerektirir. Bir dansın karakterine adapte olmak sanıldığı gibi kolay bir şey değildir. Kişi, önce dansı gerçekten öğrenmek isteyip istemediğine karar vermelidir. Eğer bu istek sadece bir hevesten ibaret ise dansı öğrenmek için gerekli koşullar oluşmayabilir. Bachata öğrenmek, diğer danslarda da olduğu gibi belli bir disiplin gerektirir. Bu disiplin, dansı gerçekten öğrenmek isteyenler için keyifli bir hale bürünür ancak istek, sadece hevesten ibaret ise, bu disiplin dansçılar için bir külfete dönüşür.

Bachata öğrenmek için disipline girme işlemi, bir Bachata kursuna gitmek ile başlar. Bachata'yı kurs ile öğrenmek, dansçı adayını hem disipline sokar, hem de dans öğrenme sürecini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmiş olur. Hangi Bachata kursuna gidileceğine, belli bir araştırma sürecinden sonra karar verilebilir. Ders ücretleri, ders programları Bachata kursunu belirlemede etkili kriterlerdir. Özellikle ders programları, kişiye sıkıntı yaratmayacak günlerde ve saatlerde olmalıdır. Bachata öğrenmeyi istemekten sonra en önemli koşul, ders takviminin dansçıya uygunluğudur.

Son zamanlarda Bachata dansı, dünyaya yayılarak popülerliğini arttırmıştır. Ülkemiz kursları da bu popülerliğe yabancı kalmamış, çeşitli programlar ile Bachata severlere hizmet vermektedir. Özellikle İstanbul Bachata kursları, ülkemizde oldukça fazla ses getiren, ders ve programları ile dansçılara en iyi koşulları sağlayan kurslardandır.

En uygun Bachata kursunu seçtikten sonra, küçük ama kursta işinize fazlasıyla yarayacak ince detaylardan biri kurs çantasıdır. Kurs çantası, fazla gerekli olarak görünmese de aslında her dansçının ihtiyacı olan malzemeleri içinde barındırır. Bu malzemeler, hem kursa başlamadan önce hem de kurs bitiminde size birer yardımcı eleman gibidir. Kurs çantası içine, kursta giyilecek birkaç kıyafet koyulabilir ve yedek kıyafet de eksik edilmemelidir. Kıyafetlerin dansa uygun ve rahat olması öncelik sebebidir. Ardından dans ayakkabısı da kurs çantasında yerini almalıdır. Çantaya, kurs esnasında olabilecek sakatlanmalara karşı birkaç ilk yardım malzemesi de koyulabilir. Yara bandı, sargı bezi, ilaç vb. nesneler beklenmedik durumlarda işinize yarayabilir. Yedek havlu, deodorant, parfüm ve tercihe göre çeşitli aksesuarlar da kurs çantası malzemelerine eşlik edecek diğer yardımcı nesnelerdir.