ARJANTİN TANGO

blog yazısı ekle !

ARJANTİN TANGO

Buenos Aires'in kenar mahallelerinde doğan aşkın ve melankolinin rengi!

Zamanında insanların tek çaresi birbirlerine sarılmaktı. Tango kenara itilen insanları hayata döndürmüş; öfkesini, tutkusunu ve hırçınlığını giderek artırmış bir dans türüdür. Gerçekten kendi içimize yöneldiğimiz,her adıma başka duygu ve anlam yüklediğimiz, tarifi ve tanımı pek mümkün olmayan, herkesin içinde farklı biçimlerde yankılanan bir hikayedir. Arjantin Tango genel olarak figür ezberinden uzak, herkesin içsel devinimiyle kendi figürünü ve dünyasını oluşturmasına imkan sağlar. Sadece müziği dinler ve kendinizi adımların özgürlüğünüze bırakırsınız…

Eğitimimizde temel olan doğaçlamadır. Belirli teknikler öğretildikten sonra dans sizin ellerinize bırakılır. 'Burada' ve 'şimdi'nin' uygulamasıdır Arjantin Tango..

Derslerimiz; başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere 3 kurdan oluşmaktadır. Haftada 2 saat olan ders süresine ek olarak; Pazar günleri tüm seviyeden katılımcıların olduğu pratiklerimize de katılarak öğrendiklerinizi pekiştirebilir ve haftanın her günü olan Tango geceleri(milonga) ile sosyal yaşamınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.