ZUMBA BÜTÜN İNSANLARI KUCAKLAYAN BİR DANSTIR

blog yazısı ekle !

ZUMBA BÜTÜN İNSANLARI KUCAKLAYAN BİR DANSTIR

Zumba, her yaştan ve her kesimden insana hitap eden bir dans biçimidir. Bu eşsiz Latin hareketlerini deneyimlemek için profesyonel bir dansçı olmaya ya da yıllardır spor ile uğraşmaya gerek yok. Zumba, istekli ve hevesli olan herkese kendi kapılarını sonuna kadar açar.

Zumba'nın en sık karşılaştığımız türü, mutluluğu yakalama ve çeşitli streslerden kurtulma amaçlıdır. Dans aleminde Zumba Fitness olarak tabir edilen bu tür, kendilerini daha canlı hissedenler ya da daha canlı hissetmek isteyenler için uygundur. Bu tür ile daha sağlıklı bir görünüm elde ederken, özgün bir dansı da yaşayabilirsiniz.

Nefes Sanat Merkezi

Ümraniye-Şerifali

Ritim

Ritim; müziği oluşturan melodi, armoni ve söz öğelerini birbirine bağlayan en önemli parçadır. Onları bir arada tutar ve aralarındaki bağı organize eder. Bu da onu müziğin en dinamik ve belirgin elamanı yapar.

Ritim ve zaman birbirleri için vazgeçilmez iki kavramdır. Müzikteki sesler ya da sessizlikler bir zaman çizgisinin üzerinde yer almaktadır. İşte bu yere süre denmektedir. Ritim, onu oluşturan öğelerin süre oranları ile ilgilidir. Bu bir dans hareketi, müzik ya da bir konuşma olgusundaki hece de olabilir. Hatta sessizlik ve hareketsizlik de olgunun ritmik yapısının bir parçasıdır. Peki bir insanın ritmi doğru algılaması için hangi yeteneklere ihtiyacı vardır?

1. Zaman duygusu.
2. İşitsel hayal gücü.
3. Yoğunluğu ayırt edebilme duygusu.
4. Motor hayal gücü.
5. Motor ritim güdüsü.

Yukarıdaki beş öğe; bir ritmin ne zaman tekrarlanacağını, ne kadar süreceğini, nasıl hareket edileceğini, nerede durup nerede başlanacağını, başka bir zaman başka bir yerde tekrar nasıl uygulanacağını, bu deneyimi başka birine nasıl aktarılabileceğini bilmemiz için olması gereken temel yeteneklerdir.

Ritim, duygusal ifadeyi belirlemekte öncüdür. Müzikteki mutlu ya da hüzünlü ifadeyi belirleyen iki ana unsur ritim ve melodidir. Bir melodi hüzünlü ise genelde ritmi de yavaştır. Kanada'da yapılan bir araştırmada katılımcılara ritim eşliğinde melodiler dinletilmiş ve mutlu-hüzünlü ayrımı yapmaları istenmiştir. Çocukların tempoya makamdan daha duyarlı oldukları tespit edilmiştir.

Ritim bireyin vücut hareketlerinin koordinasyonu için geliştiricidir. Birkaç hareketin aynı anda tekrarlanarak doğru yapabilmesi, belirli bir zamanlamaya ve kurala bağlı kalınmasını gerektirmektedir. Bu nedenle, çocuklara müzik ve dans eğitimi verilirken ritim algısını doğru kavramaları sağlanmalıdır. Yapılan çalışmalar ve gözlemler göstermiştir ki, ritim algısı ve bilgisi daha gelişkin olan çocuklar diğerlerine oranla daha iyi enstrüman çalabilmekte ve dans edebilmektedir.

Ritim Çalışmasının Çocuklar Üzerindeki Faydaları

1. Algıyı destekler.
2. Dikkatin yoğunlaşmasını düzenler.
3. Özgürlük, ferahlık duygusu verir.
4. Çeşitli çağrışımlar uyandırır.
5. Kendini ifade etme ve oyun barındırır.
6. Beden koordinasyonu sağlar.
7. Sayısal zekayı güçlendirir.
8. Motivasyonu artırır.

Atölyede Yapılacak Çalışmalar

a) Müzikte zaman kavramı.
b) Sayılarla ritim.
c) Müzik dinleme ve eşlik etme.
d) Doğru zamanlama.
e) Temel ritim kalıpları.
f) Ritim, oyun ve hareket.
g) Beden perküsyonu.
h) Birlikte çalmak.
devamını oku...
Adres: Tatlısu Mahallesi Elalmış Caddesi No:54 Kat:2 Şerifali Yeni Ataşehir (Meritlife Park sitesi karşısı) Ümraniye-İstanbul

Dans Artistik Dans ve Spor Kulübü

Kadıkoy (merkez)

Dans Artistik Dans ve Spor Kulübü - Feneryolu Kadıköy Dans Kursu

Sevgili Dans severler :)

Sizlere her zaman akademik standartlarda eğitim vermeyi amaçlayan Dans Artistik bu sene de; kariyerinde önemli notları olan eğitmenlerle hizmet vermeye devam edecek ...

Amacımız sizlere, kaliteli eğitim, sağlam bir temel, nezih bir ortam, keyifli ve verimli dans dolu saatler yaşatmak ...

 • Arjantin Tango
 • Latin Dansları
 • Zumba
 • Düğün Dansı
 • Yoga
 • Pilates
 • Klasik Bale
 • Çocuk Dans
 • Modern Dans
 • Etkili Konuşma ve Diksiyon Atölyesi
 • Temel Fotoğraf Eğitimi
YENİ SEZON KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR ...Kaliteli, estetik, etkin ve akademik metodlarla, herkesin kolayca öğrenip keyifle dans edeceği sıcacık, dost bir ortam yaratma fikrinden yola çıkarak 1999 yılında kurulan Dans Artistik, 2000 yılında kendi stüdyosunda hizmet vermeye başladı. Yetiştirmiş olduğu öğrencilerle, gerçekleştirmiş olduğu dans geceleri, gösteriler, organizasyonlar ve yurt içi, yurtdışı atelye çalışmalarıyla, tamamıyla dans için tasarlanmış parkeli, klimalı, Avrupa`nın sayılı stüdyolarından olmasıyla dansın en önemli adreslerinden biri olan kurum, "herkes için hareket, herkes için dans" ilkesiyle, hareketi sanata dönüştüren çalışmalarını geliştirerek sürdürmektedir.

TANJU YILDIRIM HAKKINDA ; Aslen bir müzikal oyuncusu olan Tanju Yıldırım İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yüksek bölümünü bitirdi. Konservatuar yıllarından itibaren kendini sahne sanatlarının oyunculuk, müzik ve dans gibi birçok dalında geliştiren Yıldırım, çeşitli dizi ve oyunlarda, radyo ve televizyonlarda görev aldı. Son olarak Cemal Reşit Rey sahnesinde gerçekleştirilen `Deli Dolu` müzikalinde başrol oynadı. Arjantin Tangosunun en önemli sanatçılarından biri olan Tanju Yıldırım gerek dansçı, koreograf ve eğitmen gerekse müzisyen olarak birçok projeye imza attı. Bunlar arasında Avusturyalı tango orkestrası `Band-O-Neon`ile şarkıcı ve dansçı olarak çalışmasını, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirmiş olduğu dersleri ve gösterileri sayabiliriz.
devamını oku...
Adres: Bağdat Cad. 129 - 52/C (Dünya Göz Hastanesi Karşı Çaprazı) Feneryolu / Kadıköy-İstanbul

Murev Dans ve Spor Merkezi

Şişli-Pangaltı

Murev Sanat Merkezi ve Dans Stüdyosu - Şişli Dans

Murev Dans Stüdyosu genç bir kuruluş olarak bünyesindeki genç, dinamik ve eğitim vereceği alanda uzmanlaşmış kadrosuyla faaliyet göstermektedir. İstanbul'da dans okulu arıyorsanız Şişli'de bulunan Murev Dans Stüdyosu'na uğramadan karar vermemelisiniz.

Murev Dans olarak çok yönlü eğitim anlayışını benimsiyoruz. Örneğin Latin Dansları öğrenirken bedeni daha rahat kullanabilmek için modern dans , caz dans gibi farklı dansların tekniğinden yararlanılır. Ritim duygusunu geliştirmek için etütler düzenlenir.
Kaliteli, samimi, sıcak ortamıyla, eğlendirerek öğretmeyi ilke edinen eğitim tarzımızla bireyin sosyal gelişimine (zekasına) ve sosyal çevresine katkı sağlamak, sosyal korkuyu yenmek ve sanattaki yaratıcılığını geliştirmektir.

Murev Dans Stüdyosu'nun kurucusu Murat Özkaya, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans Ana Sanat Dalı mezunudur. 12 seneyi aşkın bir süre çeşitli okullarda ve sosyal aktivite kurumlarında eğitim verdikten sonra 2010 senesinde kendi kurumunu kurdu. 1999-2000 döneminde UNICEF - SHÇEK Enfanst Du Monde sertifikasını, 2010 The Pilates Coach (mat ve reformer) sertifikalarını aldı.
devamını oku...
Adres: Bozkurt Mh. No:223. Ramada Otel Arkası. Şişli-Pangaltı-İstanbul

Burçin Orhon Dans Akademi

Beykoz (merkez)

2007 yılında kurulan BURÇİN ORHON DANS AKADEMİ

Dans hayatına klasik bale ile başlayan ve bu alanda sayısız esere imza atarak daha sonra oryantal dans ile devam edip doğu ve batı kültürünü en iyi şekilde sentezleyip kendi stilini yaratarak yurt içi ve yurt dışında bir marka olarak bilinen Burçin ORHON tarafından kurulmuştur. 7'den 70'e dansa gönül veren herkese önemli eğitmenleriyle okulunda hizmet vermektedir.
devamını oku...
Adres: FSM cad. Akbey sok. Kardeşler işhanı Kat:1 Kavacık Beykoz-İstanbul

Etiler Sanat Merkezi (Bale, Dans, Pilates, Yoga) - Levent (Kanyon yanı)

ESM - BALE DANS PILATES YOGA HAKKINDA

Stüdyolarımız en merkezi bir lokasyonda, Kanyon AVM yanında yer almaktadır. Polcenter içerisinde, güvenli ve keyifli bir ortamda sizleri de aramızda görmek isteriz. Otoparklarımız hem kapalı hem açık olmak üzere ücretsiz olarak müşterilerimize hizmet vermektedir. Dans etmek için çok düşünmeyin istiyoruz, hemen gruplarımızdan birine katılın.

Tarihçemiz: Türkiye'mizin tanınmış solist bale sanatçılarından olan Suna Uğur, ilk okulunu 1978'de Akatlar'da kurmuş, 1991'de Etiler'de klasik bale eğitiminin yanı sıra Latin dansları eğitimleri ile okulumuz dans programlarını sürdürmüştür. 2005 yılında Etiler Sanat Merkezi adını alan okul (T.C. M.E.B. Özel Etiler Bale ve Dans Sanat Kursu), Klasik Bale, Aerial Yoga, Hatha Yoga, Latin ve Salon Dansları, Tango, Hip-Hop ve Piano eğitimlerine; 2006'da taşındığı ve sıfırdan kurduğu Levent stüdyolarında Pilates Mat ve Reformer, Modern Bale ve Dans, Yoga, Latin, Ladies Styling, Latin Aerobik, Zumba, Oryantal, Sirtaki, Şan ve Keman derslerini de ilave etmiştir.

Klasik Bale eğitimini Royal Academy of Dance (RAD/İngiltere) bale müfredatını uygulayarak veren bale ve dans okulumuzun bale eğitim kadrosunu ayrıca Cecchetti ve Vaganova bale tekniklerinde uzman, profesyonel bale sanatçıları oluşturmaktadır. RAD bale sertifikaları belirli zamanlarda Türkiye'ye davet edilen RAD eğitmenlerinin gene stüdyolarımızda canlı piyano performansı eşliğinde yaptığı bale sınavları sonucu başarılı bulunan bale öğrencilerine verilmektedir.

Bale öğrencileri bireysel kabiliyetlerine göre bir sonraki seviyede programlarımıza girmeye hak kazanırlar.

Öğrencilerin bireysel kabiliyetlerine göre, bir sonraki RAD Bale sınıflarında veya Konservatuvar Bale veya Modern Bale ve Dans derslerinde gerekecek ileri seviyedeki bale hareketleri için gerekirse bale programlarına özel dersler (Point Work, Stretching, Pilates, Pas de Deux) ilave edilmektedir.

ESM Bale Dans Pilates'te amatör dans hedefleri olandan, konservatuvar öğrencisine veya profesyonel dansçılara kadar her yaştan ve her seviyeden dansçıya, bireye özel teknik bale ve diğer dans dersleri ve aerial yoga ve yoga çalışmaları verilmektedir.

Reklam, tanıtım, gösteri veya sosyal amaçlı dans etkinliklerinde ve kliplerde kaliteli koreografi ve dansçı organizasyonları yapabilecek, çeşitli dans yelpazesi sunabilecek, bilgili, tecrübeli eğitmen ve dansçı kadromuz ile hizmete hazırız.

ESM Bale Dans Pilates Okulu'nun 90m² ve 40m²' ve 35 m2'lik dansa uygun esnek zeminli ve havalandırmalı üç dans stüdyosu bulunmaktadır.

ESM Bale Dans Pilates Okulu'nun ulaşımı; Büyükdere Caddesi'ne (Fabrikalar durağı), Levent Metrosu'na yakınlığı (5dk yürüme mesafe) ve Kanyon AVM'nin zemin kat (Starbucks) kapısı karşısında olması dolayısıyla kolay olup, Kanyon AVM'de ücretsiz, Polcenter bünyeisinde ayrıca kapalı ve açık otoparklarımız mevcuttur.

BALE VE DANS OKULU SEÇERKEN

ESM Bale Dans Pilates Okulu, kendini nitelikli bale ve dans eğitimine adamıştır. Gayemiz, öğrencilerimize sağlam bir bale temeli oluştururken, onlara sadece teknik üstünlükler kazandırmak değil, baleyi keyif alarak yapmaya ve sevmeye yöneltmektir. Bu sebepten ESM'de emniyetli bir yaklaşımla bale teknik öğretilirken, balenin artistik özelliğine büyük önem verilir.

Misyonumuz, balede ve eğitim programımızdaki diğer danslarda, yoga pilates ve tüm çalışmalarda 'Doğru, sağlam ve keyifli eğitim veren bir okul olarak iz bırakıp ömür boyu hatırlanmaktır.

NEDEN ESM BALE?


 • Her bale ve dans okulunun aynı olmadığını düşünerek velilerin veya bale ve dans öğrencilerinin aşağıdaki özelliklere dikkat etmesini öneririz:
 • Eğitim kadrosu tutkulu, ciddi ve profesyonel tecrübelere sahip mi? (Eğitmenlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı fakat bir o kadar da uluslar arası standartları gözeten ve RAD onaylı sürekli güncellenen eğitime sahip öğretmenlerden, alanında Türkiye birinciliklerini her yarışmada tekrarlamakta olan latin ve salsa eğitmenlerinden, Türkiye'nin önde gelen aktivitelerine ev sahipliği yapmakta olan ve tanınmış dans profesyonellerinden oluşmaktadır.)
 • Bale eğitimi programları, öğrencilerin RAD sertifikası, konservatuvara hazırlık ve yıl sonu gösterisi gibi ciddi hedeflere yönelik gelişmeleri için planlanıyor mu? (RAD sınav senesinde de olsa performansın sahnelenmesi ve öğrencilerin sahne tecrübesini yaşamalarını sağlıyoruz. Resital senesi ise gösterimizi layığıyla hazırlayıp tüm ailelerimize dostlarımıza ve akrabalarımıza gururla sergilemekteyiz, eski performans kayıtlarımızı görmenizi isteriz.)
 • Bunları değerlendirmek için incelediğiniz bale okulunun ileri seviye öğrencilerini ders esnasında görmenizi öneririz.
 • Bale, dans okulu ve çevresi güvenli ve temiz mi? (Güvenlikli bir girişe, ücretsiz kapalı ve açık otoparklarımızdan direk bir ulaşıma sahibiz, etrafımızda temiz ve bakımlı bir ortamın sağlanmasına, sürekli temizlik ve hijyen durumunun kontrolüne en yüksek önemi göstermekteyiz)
 • Dış kapı sadece içeriden açılabilmeli, küçükler için çocuk kilidi olmalı, ayrı acil çıkış kapısı olmalıdır. Bale dersi esnasında girişte bir görevli her an yardıma hazır bulunmalıdır.
 • Bale ve dans zemini, diğer spor dallarında olduğu gibi eklem yerlerine, omuriliğe ve kemiklere en az yük bindirecek esneklikte ve bale ve dans hareketlerinin doğru ve güvenle yapılabilmesi için kontrollü kayganlıkta hazırlanmalıdır. Doğru esneklik ancak özel zemin altyapısı ile temin edilir. Zeminin (stüdyolarımızda olduğu gibi), yüzer-yaylı sistem, altyapı üzerine masif ağaç olması statik, elektriksiz ve sessiz olması bakımından tercih edilmelidir.
 • Havalandırma bale, dans ve pilates çalışmalarına uygun olmalıdır. (Aktif merkezi havalandırma teşkilatının yanı sıra her salonumuzda ayrı ayrı salon tipi split klima teşkilatımız ve vantilasyonumuz da mevcuttur.)
 • Kalabalık sınıflar dersin kalitesini düşürebilir bu yüzden bale derslerindeki, dans ve pilates aerial da dahil yoga sınıflarındaki öğrenci sayısı sınırlı tutulmalıdır. (Bölgemizin en büyük stüdyolarına sahip olmamızın avantajı ile tam dolu sınıflarımızda diğer okullardan çok daha geniş bir alanda çalışan gruplar içerisinde ders sunmaktayız).
 • Ulaşım ve otopark kolaylıkları olmalıdır. (En merkezi bir konumumuz ile, toplu taşıma imkanlarına sahip olmamız ve öğrencilerimize ücretsiz otopark ile hem ekonomik hem güvenli hem hızlı ulaşım kolaylığı sunmaktan memnuniyet duyarız)
Bu ve çeşitli diğer özen gösterdiğimiz konularda salonlarımızda rahatınız ve huzurunuz düşünülerek tüm hazırlıklarımız eksiksizdir, lütfen irtibata geçiniz.

Klasik Bale
- Minikler Hazırlık (3.5-5.5 yaş)
- RAD Primary (6 - 8 yaş)
- RAD Grade 1-8 (8 – 18 yaş)
- Yetişkinler-Hobi Bale (18 ve üstü)
- RAD Vocational

* Yaz Kursları (Pilates, Hobi Bale, Klasik Bale, Zumba, Düğün Dansı, Latin, Salsa, Oryantal) (Gruplar oluşturmak için kaydınızı bırakınız)

* Pilates

- Mat Work
- Allegro Reformer

* Yoga
- Aerial Yoga
- Yoga (Hatha)

* Modern Dans

* Konservatuvara Hazırlık
- Klasik Bale
- Modern Bale

*Özel ve Toplu Piyano-Solfej & Şan

ESM DANS EĞİTİM PROGRAMLARI
- Hip Hop
- Modern Dans
- International Latin Dansları: Hobi & Yarışma
- Salsa
- Samba
- Cha-Cha
- Rumba
- Bachata
- Merengue
- Jive

*Çocuk Latin

* Tango
- Amerikan
- Arjantin

* Salon Dansları
- Vals
- Viyana Valsi
- Fox-Trot
- Quick Step

* HIP HOP - Freestyle - R&B

- Çocuklar (4.5 – 11 yaş)
- Yetişkinler

* ZUMBA Fitness®

* Oryantal
* Düğün Dansları
* Özel Organizasyonlar için gösteri amaçlı performanslar, televizyon çalışmaları, klip çekimleri için profesyonel koreografi, dansçı ve dans eğitmenliği sağlanır.

Bale Okulu Eğitim Kadromuz
Melike Öziş
Bale - Pilates (RAD RTS, Royal Academy of Dance, Registered Teacher Status), İngiliz sisteminde uluslar arası imtihanlar ile derecelendirme ve başarım sağlamaktayız)

Erhan KUŞ
Latin ve Salon Dansları - Çocuk Latin - Düğün Dansları

Sibel Altıparmak
Latin, Ladies Styling, Salsa, Düğün Dansları, Zumba Fitness®

Elif Daç
Bale

Seda ARIGÜL
Latin ve Salon Dansları - Çocuk Latin - Düğün Dansları - Latin Aerobik

Oktay AKSOY (Konservatuar, Performansalar)
Bale, Büyüklere Bale

Gayatri Ji
Aerial Yoga

Görkem
Yoga, Hatha (başlangıç ve ileri seviye)

Arati Suna Uzun
Aerial Yoga

Süleyman BÖLEK
Hip-Hop - R&B & Freestyle

Neslihan Daç
Bale, Modern Dans, Pilates

Barış ATMACA
Tango

Ebru Kurban
Oryantal Dans

Burçin YILMAZ
Oryantal Dans

Elif GÖKBULUT
Piyano & Şan

Koray KORBAY
Ritmik-Jimnastik
devamını oku...
Adres: Esentepe Mah. Ali Kaya sok. Polcenter İş Merkezi (Kanyon Yanı) No:38 Şişli-İstanbul

Ve Dans

Kadıkoy-Moda

Ve Dans, dans eğitmeni ve işletmeci Gizem Müftüoğlu tarafından kurulmuş olup dansın her çeşidini 7′den 70 'ye her yaştan insanın yapabileceği türde olanaklar sunmaktadır.

Tutkunun dansı Tango, kuralları aşarak dansçının ruhunu özgürce sergilediği 'Serbest Stil Dansları', kültürü ve yaşam tarzıyla son zamanlarda kendini ön plana çıkarmayı başaran 'Hip-Hop', klasik müziğin sanatsal anlamda hareket, duygu ve mimiklerle yorumlandığı bir dans olan 'Bale' ve bunun gibi müzik eşliğinde yapılan her türlü estetik hareketle ortaya çıkan danslar, bir gelenek, sanat, ifade şekli hatta bir tedavi şekli haline gelmiştir. Biz de dansın insanın doğasında olduğu bilincinden hareketle dans etmek isteyen herkese eğitim vermek amacıyla kurulduk.

300 metrekarelik açık bahçesi, 2 salondan oluşan toplam 100 metrekarelik dans salonları ve 30 metrekarelik kış bahçesiyle VE DANS eğlenceli bir sosyal aktivite mekanıdır.
devamını oku...
Adres: Mühürdar Caddesi. No:91/1 Moda-Kadıköy-İstanbul

Depo Dans

Beyoğlu-Cihangir

Depo Dans - Cihangir Dans Okulu

Herkes Dans Edebilir…

Depo Dans Cafe

Depo Dans Cafe, 2008 yılında, Latin Dansları eğitmeni ve koreograf Kutsal Zeren tarafından kurulmuştur. Dans etmek isteyen herkesin ilgilendiği dansları öğrenilebileceği bir ortam yaratmak amacıyla çalışmalarını hızla yürütmektedir. 2011 - Kasım ayında Maslak - Mashattan'ın da şubesi açılmıştır.

Depo Dans Cafe'de;

 • Sosyal Latin (Salsa, Bachata, Cha Cha),
 • Arjantin Tango,
 • Casino Rueda,
 • Hip Hop,
 • Oryantal,
 • Grup ve bireylere özel dans dersleri,
 • Düğün dansları dersleri,
 • Çocuklar için dans dersleri,
 • Dans ve fitness programı Zumba dersleri verilmektedir.
Ayrıca düzenli ve konsept dans geceleri, dans organizasyonları düzenlenmektedir. Depo Dans Cafe sadece dans eğitimi verilen bir dans okulu olmayıp düzenlediği organizasyonlarla kültür, sanat ve eğlence yaşamına önemli katkılar sağlamaktadır.

“Dans etmeyi öğrenmek ister misin?" sloganıyla konusunda uzman kadromuz ile birlikte herkesi dansın eğlenceli dünyasına davet ediyoruz. Bu dünyada; stresten uzaklaşmak, kendiniz için bir şeyler yapmak, yeni şeyler öğrenmek, sosyalleşmek, bedeninizi formda tutmak, duruşunuzu düzeltmek ve mutlu olmanız adına her şey var…

Depo Dans Cafe; hayatınızın güzel anlarını artırmayı amaçlayarak cafe ve dans salonunu bir arada bulunduğu bir ortam olarak tasarlanmıştır. Küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmaya imkan tanıyan dekorasyon tarzının oluşturduğu samimi atmosfer, cafesinin birbirinden lezzetli ürünleri ve Beyoğlu'nun ayrıcalıklı mekanı Cihangir'de yer alması ile konuklarına keyfi hissedilir bir fark sunmaktadır.

Gerek dans için tasarlanmış 2 adet aynalı parke salonu, havalandırma - klima sistemi, soyunma odaları ve duşları, konuklarının rahatına gösterdiği özenle gerekse konusunda uzman eğitmenleriyle kaliteli ve keyifli bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

Depo Dans Cafe'nin kurucusu Kutsal Zeren dans hayatına 1988 yılında Bursa Karagöz Halk Dansları Topluluğu'nda halk oyunları eğitimi alarak başlamış ve birçok yöre oyununda gösterilere çıkmıştır. 2000 yılında Latin Dansları eğitmeni Erman Ezgin ile Sosyal Latin Danslarına başlamıştır. 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Sosyal Latin dans dersleri vermeye başlamıştır. 2004 yılında İ.T.Ü. Dans ve Cimnastik Kulübü'nü yeniden kurarak başkanlığını yapmış, farklı alanlarda dans dersleri açılmasını, aktif bir kulüp oluşturarak ilki 2005 yılında olmak üzere her yıl gerçekleşen İ.T.Ü. Dans Festivali organizasyonunun düzenlenmesini sağlamıştır ve bu çalışmalarına halen devam etmektedir. İ.T.Ü.'lüleri dansla yeniden buluşturan Kutsal Zeren, profesyonel çalışmalarını Salsa Life adı altında gerçekleştirmektedir. 2008 yılında ise Cihangir'de tüm dans severleri bir araya getirmek amacıyla kendi dans merkezi olan Depo Dans Cafe'yi açmıştır.

Profesyonel ve kaliteli bir kadro ile dans etmenin keyfini yaşamak için en doğru isim; Depo Dans Cafe...
ZUMBA

devamını oku...
Adres: Siraselviler Cad. Yeni Yuva Sok No:18/B Cihangir-İstanbul

Bahçeşehir Sanat

Başakşehir-Bahçeşehir

Müzik eğitimine özel bir bakış açısı getirmek için çıktığımız bu yolda 9. yılımızı kutluyoruz

Bahçeşehirin ilk Müzik eğitim merkezi olan Bahçeşehir Sanat olarak, 2008 yılında ilk öğrencilerimizi kayıt ettik ve 2008 yılından bu yana yaşları 4 ila 70 yaşına kadar uzanan binlerce insana, müzik ve sanat'la dolu binlerce saat ders ve bir çok konser verdik.

Bu süreçte Sanat'a gönül vermiş kişilerle dolu kocaman bir aile olduk.

İster Hobi amaçlı, ister profesyonel yada konservatuvara girmek amacında olan, Müziğe gönül veren ve eğitim isteyen herkese yıllardır sahip olduğumuz birikim ve özgün ruhla eğitim vermeye devam ediyoruz.

Sanatın büyülü dünyasına katılmak isteyen her yaştan ve her meslekten herkes ailemizin bir parçası olabilir ve bu keyifli yolda bizimle birlikte ilerleyebilir.

www.bahcesehirsanat.com

devamını oku...
Adres: 1. Kısım Mahallesi Kemal Sunal Cad. Defne 3 Villa 9A Bahçeşehir-İstanbul
Zumba dans türleri arasında kilo verme amaçlı egzersiz programlarını da deneyebilirsiniz. Zumba Toning olarak adlandırılan bu programda ana hedef, kalori yakmak, daha sıkı ve daha fit bir görünüme kavuşmaktır. Bu türün diğer özel bir amacı da vücudun bazı bölümleri üzerine yoğunlaşmasıdır. Vücut yapısına göre uygulaması değişebilen bu türün egzersiz özelliği daha baskındır.

Zumbanın uygulanışı, türüne göre farklılık gösterir. Örneğin havuz içerisinde yapılan Zumba türüne de tanıklık edebilirsiniz. Bu özgün tarz, Aqua Zumba olarak adlandırılırken, suyun gücünü keşfetmenizi sağlar. Su içerisinde, Latin ezgileri ile harika bir dans deneyimi yaşarken, egzersiz hareketleri ile de birçok faydayı bu tür ile deneyimlemek mümkündür.

Zumba, belirli yaş gruplarına özel programlar halinde de uygulanabilir. Eğer Zumba yapmak istiyor ve çok küçük ya da çok büyük olduğunuzu düşünüyorsanız, endişelenmeye hiç gerek yok. Çünkü Zumba her yaş kategorisine özel dersler sunmaktadır. Zumba Tomic, 12 yaşına kadar olan çocuklar için özel bir programdır. Bu programdaki temel amaç, çocukları spor ve dans faaliyetlerine alıştırmak, onlara temel bir ritim duygusu kazandırmaktır. Aynı şekilde Zumba Gold türü ise, yaşlılar için özel hazırlanan bir programdır. Bu programın da temel amacı, insanları daha sağlıklı bir hayata kavuşturmaktır.

Görüldüğü gibi Zumba, her yaştan insanı kucaklayan hareketler bütünüdür. Siz de kendiniz için en uygun Zumba programlarından birini tercih edebilir, daha fazla beklemeden İstanbul Zumba kursları ile tanışarak dans ve sağlığı bir arada tadabilirsiniz.